-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Data sheet
| Collection | TECKALU |
|---|---|
| Material(s) | ALuminium / DURATEK |
| Width | 15 cm |
| Height | 21 cm |
| Depth | 15 cm |
| Type of light | Table lamp |
| Refillable | Solar |
| Intensity | 300 Lumens |
| Power supply | Solar |
| Autonomy | Between 4 to 150 hours |
| Guarantee | 2 years |
Specific References
| ean13 | 3561619000715 |
|---|
TECKALU Solar Table Lamp
Choose this nice TECKALU solar table lamp!
With a decorative thanks to the combination of Duratec teak and white or black aluminum.
The solar table lamp is also convenient with its smart mode!
Ideally placed on a table or as decoration in various places in the garden, their small size and warm lighting give them a crazy charm ...
Go for teak ![]()

Long-lasting protection for your teak outdoors!
No more tedious maintenance constraints!
Additional information about the TECKALU solar table lamp
This product is guaranteed for 2 years.
For any further information do not hesitate to contact us at: 04 92 28 54 16
Do not hesitate and order your TECKALU table lamp online or come directly to our showroom.
Our team of professionals will be here to help you with any special request.
Contact us by email : info@lesjardinsdusud.com

