-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Data sheet
| Collection | ROUND |
|---|---|
| Material(s) | Varnished steel |
| Size | Square |
| Tabletop | Galvanized steel |
| Length | 80 cm |
| Width | 80 cm |
| Height | 42 cm |
| Guarantee | 2 years |
| Properties | 100% Outdoor |
| Manufacturing | Italy |
Specific References
| ean13 | 8021988472698 |
|---|
ROUND Coffee table (80 cm)
Let yourself be charmed by the discretion of the lines of this coffee table. ROUND is a collection that favors sober and refined lines.
The steel makes this table strong and refined at the same time.
It is available in different colours from the palette of the famous outdoor furniture brand Emu.
Additional information about the ROUND coffee table (80 cm)
This coffee table is guaranteed for 2 years.
For any further information, do not hesitate to contact us at: 04 92 28 54 16
Do not hesitate and order your ROUND coffee table (80 cm) online or come directly to our showroom.
Our team of professionals will be here to help you for any special request.
Contact us by email: info@lesjardinsdusud.com