-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Product Details
26422
Data sheet
| Collection | SEGNO |
|---|---|
| Material(s) | Steel |
| Covering | Steel |
| Width | 50 cm |
| Height | 102 cm |
| Depth | 54cm |
| Seating height | 76 cm |
| Weight | 9 kg |
| Guarantee | 2 years |
| Properties | 100% Outdoor |
| Minimun amount | 4 |
Specific References
| ean13 | 8021988338987 |
|---|
Description
Simplicity is the element that characterizes the Segno: a collection that uses horizontal lines as a symbol. Available in two sizes, the versatile Segno bench, with its typical striped pattern, is the ideal seat for lovers of pure design and maximum seating comfort.