-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Product Details
43617
Data sheet
| Collection | RIVIERA |
|---|---|
| Material(s) | Steel |
| Width | 110 cm |
| Height | 59 cm |
| Depth | 71cm |
| Seating height | 76 cm |
| Colors | 13 colors available |
| Weight | 6,6 kg |
| Guarantee | 2 years |
| Properties | 100% Outdoor |
| Minimun amount | 2 |
Specific References
| ean13 | 8021988569565 |
|---|
Description
This collection has many elements: chairs, armchairs, and stool characterized by a refined and minimalist style.
- - Stool stackable by 8 unities
- - Designed by Lucidi / Pevere