RIVIERA Armchair Emu
€323.40
Tax included
Including €0.40 for ecotax
The armchair collection Riviera exists in many colours. Entirely weld and made out of tubular and steel bars. This collection has many elements: chairs, armchairs and stool characterized by a refined and minimal sign.
This product has a minimum quantity of 4 and sold by 4
-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Product Details
43522
Data sheet
| Material(s) | Steel |
|---|---|
| Width | 52 cm |
| Height | 78 cm |
| Depth | 56cm |
| Colors | 13 colors available |
| Weight | 7,7 kg |
| Guarantee | 2 years |
| Minimun amount | 4 |
Specific References
| ean13 | 8021988569480 |
|---|
Description
- Stackable armchair by 8 unities
- Dimensions W/D/H : 52 x 56,6 x 78 cm
- Weight: 7,8 kg
- Designed by Lucidi / Pevere