Les Jardins HEGOA 146/206 cm extensible round table
€2,977.50
Tax included
Including €8.50 for ecotax
Timeless and highly practical, the HEGOA Les Jardins table is graphic and structured. It has a round shape with the practicality of a butterfly extension to accommodate 8 to 10 guests. This can be deployed in a jiffy thanks to a lever system located under the tabletop. Easy to use, its space grey aluminium frame and slate-coloured HPL tabletop make this table the ideal product for outdoor use without maintenance.
-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Product Details
TA03080
Data sheet
| Number of seat | 8/10 |
|---|---|
| Material structure | Aluminium thermolaqué |
| Tabletop | HPL |
| Length | 146cm |
| Width | |
| Height | 75 cm |
| Unfolded length | 206 cm |
| Extension | Butterfly |
| Weight | 55 kg |