STIRLING 240/320 cm Barlow Tyrie extensible table
Including €5.20 for ecotax
Combining tradition, quality and ingenuity, the STIRLING table in natural teak, designed by Barlow Tyrie, extends from 237 to 319 cm thanks to a discreet and smooth butterfly mechanism. It comfortably seats 8 to 12 people, while retaining its elegant lines and ease of use, with an oval top, stable structure and parasol compatibility. A durable piece that enhances shared moments outdoors.
-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Data sheet
| Number of seat | 12 and more |
|---|---|
| Collection | STIRLING |
| Material(s) | Teak |
| Size | Rectangular |
| Length | 240 cm |
| Width | 110 cm |
| Height | 70 cm |
| Unfolded length | 320 cm |
| Weight | 78 kg |
| Guarantee | 2 years |
STIRLING rectangular extendable table by Barlow Tyrie
You can order the Barlow Tyrie STIRLING extendable table directly online or by visiting one of our two showrooms. We offer tailor-made solutions for private individuals and professionals. Visit us in Nice and Mouans-Sartoux from Monday to Saturday, 10am to 7pm. To contact us: +33 (0)4 92 28 54 16