-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Data sheet
| Number of seat | 8/10 |
|---|---|
| Material(s) | Aluminium |
| Size | Rectangular |
| Tabletop | Aluminium |
| Longueur (cm) | 150 |
| Length | 150 cm |
| Width | 100 cm |
| Height | 74 cm |
| Unfolded length | 234 cm |
| Colors | Many Colors |
| Guarantee | 2 years |
| Properties | 100% Outdoor |
Specific References
| ean13 | 3100540317662 |
|---|
RIBAMBELLE Table (2 extensions)
Choose the RIBAMBELLE table with 2 extensions by Fermob.
Whether you are 6, 8 or 10 guests, it adapts to your needs.
Choose between a table without extensions, with 1 or 2 extensions.
Developed by the Fermob teams, the extension is facilitated by atelescopic system with mechanism on bearings.
The installation of the extensions is simple. The storage is very convenient thanks to the box integrated under the tray.
Strong and light by its composition, thistable in aluminium will withstand all bad weather conditions.
The RIBAMBELLE table also exists with 3 extensions.
Additional information about the RIBAMBELLE table (2 exetensions)
This table has a2 years warranty.
For any further information, do not hesitate to contact us at: 04 92 28 54 16.
Do not hesitate and order your RIBAMBELLE table online (2 extensions) or come directly inour showroom.
Contact us by email: info@lesjardinsdusud.com,our team of professionals will be happy to answer all your questions.