-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Data sheet
| Number of seat | 10/12 |
|---|---|
| Material(s) | Aluminium |
| Size | Rectangular |
| Tabletop | Aluminium |
| Longueur (cm) | 150 |
| Length | 150 cm |
| Width | 100 cm |
| Height | 74 cm |
| Unfolded length | 299 cm |
| Colors | Many Colors |
| Guarantee | 2 years |
| Properties | 100% Outdoor |
Specific References
| ean13 | 3100540317679 |
|---|
RIBAMBELLE Table (3 exetensions)
Choose the RIBAMBELLE table from the famous French brand Fermob!
The RIBAMBELLE table is made of metal.
Elegant at 6, 8, 10, 12 ... and up to 14 people
Indeed it can go from 149 cm to 299 cm long.
The RIBAMBELLE table is equipped with 3 extensions of 50 cm wide, very easy to use.
Its slide and bearing system give it solidity.
It is universal with its style and stands out for its elegance.
The RIBAMBELLE table also exists with2 extensions.
Additional information about the RIBAMBELLE table (3 extensions)
This table has a2 years warranty.
For any further information, do not hesitate to contact us at: 04 92 28 54 16.
Do not hesitate and order your RIBAMBELLE table (3 extensions) online or come directly inour showroom.
Contact us by email: info@lesjardinsdusud.com, our team of professionals will be happy to answer all your questions.