-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Data sheet
| Collection | IVY |
|---|---|
| Material(s) | Steel |
| Size | Rectangular |
| Tabletop | Galvanized steel |
| Length | 135 cm |
| Width | 74 cm |
| Height | 30cm |
| Colors | White |
| Weight | 13,8 kg |
| Guarantee | 2 years |
| Properties | 100% Outdoor |
| Manufacturing | Italy |
Specific References
| ean13 | 8021988366379 |
|---|
IVY Coffee table by Emu
Discover the IVY coffee table, part of the set from the same industrial-style steel collection.
Furniture-sculpture with a linear and refined design, with curved and soft seats.
The IVY coffee table is made of stretched sheet steel wire mesh, which creates particular sets of voids and solids, for a light effect.
Choose your IVY coffee table with illustrations of beetles or fish for an original effect!
Additional information about the IVY coffee table
This product is guaranteed for 2 years.
For any further information, do not hesitate to contact us at: 04 92 28 54 16.
Do not hesitate and order online your IVY coffee table or come directly in our showroom.
Contact us by email: info@lesjardinsdusud.com, our team of professionals will be happy to answer all your questions.
