Emu STAR armchair
€175.40
Tax included
Including €0.40 for ecotax
Varnished steel armchair, refined forms and a many colors available.
This STAR armchair adapts itself to all kind of space from the balcony and the patio to the garden.
Stackable armchair.
This product has a minimum quantity of 4 and sold by 4
-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Product Details
301622000
Data sheet
| Collection | STAR |
|---|---|
| Material(s) | Varnished steel |
| Covering | Varnished steel |
| Width | 56 cm |
| Height | 81 cm |
| Depth | 61cm |
| Seated | 45 cm |
| Colors | Many Colors |
| Guarantee | 2 years |
| Properties | 100% Outdoor |
| Minimun amount | 4 |
Specific References
| ean13 | 8021988435679 |
|---|
Description
Exists in 12 Colors.
Stackable.