-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Data sheet
| Collection | OSMOZ |
|---|---|
| Material structure | Duratek |
| Width | 31 cm |
| Height | 110 cm |
| Depth | 28cm |
| Type of light | Table lamp |
| Refillable | Sector + Solar |
| Power supply | Battery |
| Autonomy | Between 5 to 200 hours |
| Weight | 8,45 kg |
| Guarantee | 2 years |
| Properties | Presence detector |
| USB port | Yes |
OSMOZ Solar Lamp by Durateck
The OSMOZ solar lamp is an aesthetic light with a great design and with great quality.
Made of teak, it requires no maintenance.
You can place it in your garden or on your terrace.
Why not brighten up your evenings with taste?
Enjoy intense solar outdoor lighting thanks to its 500 lumens solar block with dimmer.

![]()

Long-lasting protection for your teak outdoors!
No more tedious maintenance constraints!
The teak is first subjected to mechanical stripping which gives it an aged and veined appearance.
Additional information about the OSMOZ solar lamp
The product is guaranteed for 2 years.
For any further information do not hesitate to contact us at: 04 92 28 54 16
Do not hesitate and order your OSMOZ solar lamp online or come directly to our showroom.
Our team of professionals will be here to help you with any special request.
Contact us by email : info@lesjardinsdusud.com

