Fatboy TONI TAVOLO table
Including €1.15 for ecotax
Outdoor dining table for 6 people. Made from lightweight aluminum, this table features adjustable legs and a premium coating that ensures vibrant color and excellent stain resistance. Planning a candlelit dinner? Simply insert the TONÍ candle holder into the parasol hole to set the mood for an unforgettable evening. The TONÍ TAVOLO table pairs effortlessly with other pieces from the TONÍ collection, available in a wide range of colors.
-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Data sheet
| Number of seat | 6/8 |
|---|---|
| Material(s) | Aluminium |
| Size | Rectangular |
| Tabletop | Aluminium |
| Length | 160cm |
| Width | 90 cm |
| Height | 76 cm |
| Weight | 16,3 kg |
| Guarantee | 2 years |
| Properties | 100% Outdoor |
| Base | Aluminium |
| Adjustable foot | Yes |
Fatboy TONÍ TAVOLO Table
You can order the TONÍ TAVOLO table by Fatboy directly online or by visiting one of our two showrooms. We offer tailored solutions for both individuals and professionals. Find us in Nice and Mouans-Sartoux, Monday to Saturday from 10 a.m. to 7 p.m.
Contact us at +33 (0)4 92 28 54 16.