-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Data sheet
| Number of seat | 4/6 |
|---|---|
| Collection | LORETTE |
| Material(s) | Steel |
| Size | Rectangular |
| Tabletop | Steel |
| Longueur (cm) | 160 |
| Length | 160cm |
| Width | 90 cm |
| Height | 74 cm |
| Colors | 24 colors |
| Weight | 25,7 kg |
| Guarantee | 2 years |
| Properties | 100% Outdoor |
| Manufacturing | Made in France |
Specific References
| ean13 | 3100540011560 |
|---|
LORETTE Oval table (160x90 cm)
This LORETTE table will seduce you with an ovoid shape, generous and friendly.
It will be ideal for tight spaces: 6 guests who can see each other, talk to each other, feast around a festive meal outside.
The oval LORETTE garden tableis also distinguished by its perforated metal top.
The straight legs of this LORETTE oval table do not interfere with the position of the persons dinning. They are coated to ensure stability on the grass, while the steel ensures the durability of this superb garden furniture..
Complete this table with theLORETTEchairs or LORETTE padded armchairs, for a very chic set!
Additional information about the LORETTE oval table (160x90 cm)
This table has a2 years warranty.
For any further information, do not hesitate to contact us at: 04 92 28 54 16.
Do not hesitate and order online your LORETTE oval table (160x90 cm)or come directly in our showroom.
Contacte us by email: info@lesjardinsdusud.com, our team of professionals will be happy to answer all your questions.