-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Data sheet
| Number of seat | 4/6 |
|---|---|
| Collection | LORETTE |
| Material(s) | Steel |
| Size | Ronde |
| Tabletop | Steel |
| Longueur (cm) | 112 |
| Length | ø 112 cm |
| Height | 74 cm |
| Colors | 24 coloris |
| Weight | 21,7 kg |
| Guarantee | 2 years |
| Properties | 100% Outdoor |
Specific References
| ean13 | 3100540011041 |
|---|
LORETTE Round table (110 cm)
The LORETTE round table all in steel will leave a trace in hearts and minds.
It is signed Frédéric Sofia, designer and great friend of the French brand Fermob.
The LORETTE collection embodies the Fermob spirit with a graphic metalwork.
Round table with a diameter of 110 cm, whose set of patterns fulfills a double function: to bring a singularity to this model while attaching it to its peers in the Lorette collection .
Do not hesitate to complete this table with the LORETTEchairs or LORETTE padded armchair, for a very chic set!
Additional information about the LORETTE round table
This table has a 2 years warranty.
For any further information, do not hesitate to contact us at: 04 92 28 54 16.
Do not hesitate and order online your LORETTE round table or come directly inour showroom.
Contact us by email : info@lesjardinsdusud.com, our team of professionals will be happy to answer all your questions.