-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Product Details
100182
Data sheet
| Collection | LOUISIANE |
|---|---|
| Material(s) | Steel |
| Covering | anti UV powder paint |
| Length | 200 cm |
| Width | 72 cm |
| Height | 80 cm |
| Seated | Steel tube slats |
| Colors | 24 colors |
| Weight | 37,5 kg |
| Guarantee | 3 years |
| Back | Steel tube slats |
| Properties | 100% Outdoor |
| Manufacturing | Made in France |
Specific References
| ean13 | 3100540305836 |
|---|
Description
LOUISIANE 200 cm Bench by Fermob
You can order the LOUISIANE 200 cm bench by Fermob directly online or by visiting one of our two showrooms. We offer tailored solutions for both private individuals and professionals.
Visit us in Nice or Mouans-Sartoux, Monday to Saturday, from 10 a.m. to 7 p.m.
Contact us at +33 (0)4 92 28 54 16.