Emu YARD 2-seater sofa
€990.70
Tax included
Including €1.70 for ecotax
Garden sofa YARD, drew by Stefan Diez for EMU, an association of a tubular metallic structure and a seat/backrest of crossed elastic bands. Cosy and friendly, the garden armchair YARD offers an optimal comfort by blending the shapes of the body with elegance.
-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Product Details
531-2462
Data sheet
| Collection | YARD |
|---|---|
| Material(s) | Varnished aluminium |
| Covering | elastic straps |
| Width | 140 cm |
| Height | 77 cm |
| Depth | 71cm |
| Weight | 7,7 kg |
| Guarantee | 2 years |
| Properties | 100% Outdoor |
| Manufacturing | Italy |
Specific References
| ean13 | 8021988510208 |
|---|
Description
- Structure in aluminium varnish paint.
- Italian manufacture