Fabtoy SUPERB HEADDEMOCK hammock
Including €2.85 for ecotax
Treat yourself to a moment of pure escape with the HEADDEMOCK SUPERB by Fatboy. More than just a hammock, it is an invitation to relax, where time seems to stand still. Its generous design accommodates two people to share a moment of absolute comfort, without constraints or the need for trees. The high-quality fabric, soft to the touch and weather-resistant, is combined with an elegant and sturdy structure. In the garden, on the terrace or by the pool, it becomes your ally for moments of outdoor well-being.
👉 To extend the life of your hammock, choose the Fatboy protective cover, designed to protect it from UV rays and bad weather.
-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Data sheet
| Collection | HEADDEMOCK |
|---|---|
| Material(s) | Steel |
| Covering | Polyester |
| Length | 270 cm |
| Height | 110 cm |
| Depth | 138 cm |
| Colors | Many Colors |
| Weight | 23,8 kg |
| Guarantee | 2 years |
Order the HEADDEMOCK Fatboy hammock
The Headdemock Superb combines contemporary design and comfort, transforming your outdoor space into a unique relaxation area. Discover our collections at our two showrooms in Nice and Cannes. Open Monday to Saturday from 10am to 7pm, with a team of experts also available by telephone on +33 (0)4 92 28 54 16. Les Jardins du Sud offers online and in-store ordering.