Eno MODULO outdoor kitchen
€1,900.80
Tax included
Including €1.80 for ecotax
'
Extend your home with the MODULO outdoor kitchen, nothing easier than to tailor-make your outdoor kitchen, with a plancha module designed to accommodate different de plancha types (gas or electric, up to 80 cm wide), a worktop module, and a stainless steel sink module (with drain and siphon, mixer ready to plug in), each module offers a large storage space, with steel door.
The modules combine in complete harmony, enjoy time with your friends and relax in the sun.
You have here: 1 SINK MODULE + 1 PLANCHA MODULE + 1 WORKTOP MODULE.
Plancha and accessories sold separately.
-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Product Details
CUISINE/EXT/MODULO/GRIS/NOIR
Data sheet
| Material(s) | Hot-dip galvanised steel |
|---|---|
| Width | 240 cm |
| Height | 115 cm |
| Depth | 60cm |
| Colors | Acier galvanisé gris, porte noir |
| Weight | 119,5 kg |
| Guarantee | 2 years |
| Properties | 100% Outdoor |
| Adjustable foot | Yes |
| Use | Outdoor |
| Manufacturing | Made in France |