-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Data sheet
| Number of seat | 2/4 |
|---|---|
| Collection | ARC EN CIEL |
| Material(s) | Varnished steel |
| Tabletop | Varnished steel |
| Longueur (cm) | 70 |
| Length | 70 cm |
| Height | 74 cm |
| Depth | 50cm |
| Foldable | Yes |
| Weight | 7,7 kg |
Specific References
| ean13 | 8021988436669 |
|---|
RAINBOW Folding rectangular table
ARC EN CIEL Folding Table By Emu
Install this nice folding table on your balcony or in your garden!
The ARC EN CIEL table offers very colorful ideas to enjoy outdoor spaces.
The wide range of colours makes this rectangular table rich, alive and fascinating. Bring joy and style to all types of spaces.
Additional information about the ARC EN CIEL folding table
You can order thisfolding rectangular table online in our e-shop.
Or come visit us in our showroom to meet our team of professionals.
We will be happy to answer all your questions.
We offer customized solutions for each of our clients.
The store is open every day except Sunday from 10 a.m. to 7 p.m.
Do not hesitate to contact us by email: info@lesjardinsdusud.com
Install this nice folding rectangular table on your balcony or in your garden!
The Rainbow table offers very colorful ideas for enjoying outdoor spaces.
The wide range of colours makes this rectangular table rich and fascinating in terms of solutions, to bring joy and style to any type of space.
Additional information about the rectangular folding table
You can order this folding rectangular table online on our e-shop.
Or come and visit us in our showroom to meet our team of professionals.
We will be happy to answer all your questions.
We offer customized solutions for each of our customers.
The store is open every day except Sunday from 10 am to 7 pm.
Do not hesitate to contact us by mail: info@lesjardinsdusud.com
