-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Product Details
2TI30
Data sheet
| Number of seat | 10/12 |
|---|---|
| Material(s) | Teak |
| Size | Rectangular |
| Tabletop | Teak |
| Longueur (cm) | 300 |
| Length | 300 cm |
| Width | 100 cm |
| Height | 75 cm |
| Weight | 95 kg |
| Guarantee | 2 years |
| Properties | 100% Outdoor |
Description
TITAN Garden table (300 cm)
Discover the beautiful TITAN garden table (300 cm) from the famous English brand Barlow Tyrie.
Entirely in teak, it will withstand all bad weather conditions so you can leave it outside without any problem.
The TITAN garden table can accommodate up to 12 persons.
Additional information about the TITAN garden table (300 cm)
This table is guaranteed for 2 years.
For any further information, do not hesitate to contact us at: 04 92 28 54 16
Do not hesitate and order your TITAN garden table online or come directly to our showroom.
Our team of professionals will be here to help you for any special request. Contact us by email :info@lesjardinsdusud.com