-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Data sheet
| Number of seat | 10/12 |
|---|---|
| Collection | SAGAMORE |
| Material(s) | Aluminium |
| Tabletop | HPL melamine high pression |
| Length | 200 cm |
| Width | 120 cm |
| Height | 75 cm |
| Unfolded length | 300 cm |
| Extension | Butterfly |
| Guarantee | 2 years |
SAGAMORE Extendable table (200 cm)
Go for extendable table (200 cm) of the SAGAMORE collection from the famous brand Les Jardins.
It can be transformed into a 300 cm table thanks to its butterfly extension system.
The HPL top of this extendable table (200 cm) will assure you a resistance to shocks, humidity, heat and UV.
Let yourself be tempted by this table made with materials with undeniable qualities!
Additional information about the SAGAMORE extendable table (200 cm)
Do not hesitate to contact us if you need more information about a product or one of our brands.
Our professionals will always find a solution to your requests.
Our phone number: 04 92 28 54 16.
To contact us by e-mail click here or note our address: info@lesjardinsdusud.com