Les Jardins AMAKA folding chair
€239.00
Tax included
Including €0.40 for ecotax
AMAKA folding chair structure in aluminum and Ateja fabrics.
Available in 2 colors:
- Space gray aluminum, light gray PVC fabrics.
- White aluminum, light gray Ateja fabrics.
Weight: 3.5kg
This product has a minimum quantity of 2 and sold by 2
-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Product Details
CH00212
Data sheet
| Collection | AMAKA |
|---|---|
| Material(s) | Aluminium |
| Covering | Toile ATEJA |
| Width | 42 cm |
| Height | 87 cm |
| Depth | 56cm |
| Foldable | Yes |
| Guarantee | 2 years |
| Minimun amount | 2 |
Specific References
| ean13 | 94017900 |
|---|
Description
The AMAKA outdoor chair gives a touch of elegance to your set of garden furniture, the combination of color and material makes it a comfortable, light and stackable garden chair.
Available in 2 colors: < br /> - Space gray aluminum, light gray PVC fabrics.
- White aluminum, light gray Ateja fabrics.