Fermob BELLEVIE 196 x 90 cm table
Including €1.00 for ecotax
With its generous dimensions and a design that’s both sleek and bold, this metal table is perfect for every outdoor moment — from family snacks and children’s games to dinners with friends. Its aluminum structure makes it both lightweight and highly durable, ideal for open-air use. The smooth lines and flat base, signature elements of the BELLEVIE collection, ensure stability and comfort in a warm, welcoming atmosphere. Paired with metal chairs or benches, it creates a cheerful and contemporary garden set, enhanced by the vibrant shades of the Fermob color chart.
-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Data sheet
| Number of seat | 6/8 |
|---|---|
| Collection | BELLEVIE |
| Material(s) | Aluminium |
| Size | Rectangular |
| Tabletop | Varnished steel |
| Length | 196 cm |
| Width | 90 cm |
| Height | 74 cm |
| Colors | Many Colors |
| Weight | 29 kg |
| Guarantee | 2 years |
| Properties | 100% Outdoor |
Specific References
| ean13 | 3100540279118 |
|---|
Fermob BELLEVIE table 196 x 90 cm
You can order the BELLEVIE fixed table 196 × 90 cm online or visit one of our two showrooms. We offer tailored solutions for both individuals and professionals. Find us in Nice and Mouans-Sartoux, Monday to Saturday from 10 am to 7 pm. Contact us at +33 4 92 28 54 16.