-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Data sheet
| Number of seat | 6/8 |
|---|---|
| Collection | WEEK END |
| Material(s) | Aluminium |
| Length | 220 cm |
| Width | 85 cm |
| Height | 75 cm |
| Weight | 25,7 kg |
| Guarantee | 2 years |
Specific References
| ean13 | 3760236189692 |
|---|
WEEK-END Garden table by Petite Friture
Discover the Petite Friture garden table and with original colours.
The WEEK-END is a design outdoor furniture collection.
You will enjoy the work of the horizontal and vertical slats like stripes, emphasizing the solids and empty spaces, affirming the identity of the collection.
All in aluminum the collection includes chairs, armchairs, benches,, a smaller rectangle table,,
a garden coffee table,, a square table 2-4 personsora nice side table.
Additional information about the WEEK-END garden table (220 cm) by Petite Friture
Do not hesitate to contact our teams by phone at: 04 92 28 54 16.
Or come and meet us directly inour showroom !
Our entire team of professionals will be happy to answer all your requests.
Order in our e-shop 24 hours a day or visit our store Monday to Saturday 10 a.m. to 7 p.m.