-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Product Details
72923
Data sheet
| Collection | TERRAMARE |
|---|---|
| Material(s) | Varnished aluminium |
| Covering | Eco leather armrests |
| Width | 85 cm |
| Height | 72cm |
| Depth | 95cm |
| Guarantee | 2 years |
| Properties | 100% Outdoor |
| Manufacturing | Italy |
Specific References
| ean13 | 8021988559931 |
|---|
Description
- The distinctive element is the joint in cast aluminium, evocative of the joint system the most instinctive, characteristic detail. fort.
- Compose your outdoor lounge TERRAMARE, with 5 colours for the structure and 7 colours for the cushions.