-
Free transport*
Order over €990 -
Need some help?
+33 (0)4 92 28 54 16 -
Payment 100% secure
CB or bank transfer
Product Details
985653FR
Data sheet
| Length | 100 cm |
|---|---|
| Power supply | Gas |
| Weight | 64,3 kg |
| Cooking area | 4239 CM2 |
| Electronic lighting | Yes |
| Manufacturing | North America |
| Burner and rotisserie kit | No |
| Side infra red stove | No |
| Backlit LED buttons | No |
| Cooking grid type | Iron |
| Side stove | No |
| Broil King collection | IMPERIAL |
| Barbecue size | L64 x P48.50 cm |
| Broil King guarantee | Lifetime molding / Burners 10 years / Paint and parts 2 years |
| Cooking capacity BROIL KING | 13,2 KW |
Description
The Regal (TM) S420 built-in has primary cooking surface and has solid 9 mm stainless steel cooking grates, Flav-R-Wave (TM) cooking system in stainless steel, 4 Dual-Tube burners in stainless steel